• Gün
  • Saat
  • Dakika
  • Saniye
Kayıt Konaklama Bilimsel Program Bildiri Gönderimi

 

Konaklar

 

ÇEŞMELİ KONAK - SAFRANBOLU


1800’lü yıllarda yapıldığı tahmin edilen Çeşmeli Konak restorasyon çalışmaları sonucunda 23 Nisan 2002 tarihinde konaklama hizmetine açılmıştır.

Konağımız UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan Safranbolu da kültür ve tabiat varlıklarını koruma kurulu tarafından koruma altına alınmış yaklaşık 1300 eserden birisidir. Safranbolu’nun merkezinde ve cinci hamamı ile Kazdağlıoğlu camiinin bulunduğu Kazdağlıoğlu meydanında bulunmaktadır.

Konağımızın Safranbolu'nun tam merkezinde bulunmasından dolayıdır. Şehir merkezindeki gezilip görülmesi gereken tarihi ve görkemli yapıtların en uzak olanına yürüyüş mesafesi olarak 10 dakika uzaklıktadır. Bazılarını konağımızdan görmek de mümkündür.

 

BABAHAN KONAKLARI - SAFRANBOLU


Safranbolu'nun tarihi evleri, 1700'lü yıllardan günümüze Türk toplumunun hayatını, ekonomisini, mimari özelliklerini, teknolojisini ve kültürünü en iyi şekilde taşıyan yapıtlardır. Safranbolu'da Eski Çarşı mevkiisinde bulunan yaklaşık 2000 tarihi Safranbolu evinin 800 kadarı yasal koruma altına alınmıştır.

Bir çok din ve topluma ev sahipliği yapan Safranbolu'da bir çok medrese,tarihi camiler, kiliseler, tekkeler, kütüphaneler,hanlar ve hamamlar bulunmaktadır. Bu tarihi yapıtların yanında Türkiye'nin en büyük 4. mağarasıBulak Mencilis Mağarası ve bir çok kanyon yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmaktadır.

UNESCO, 17 Aralık 1994 tarihinde Safranbolu'yu DünyaMiras Listesi'ne almıştır. Günümüzde Türkiye'de 50 bine yakın kültür ve tabiat varlığı koruma altında bulunmaktadır. Bunların 1125 tanesini Safranbolu yapıtları oluşturmaktadır. Bu nedenle Safranbolu, müze kent olarak da bilinmektedir.

 

AKÇE KONAKLARI - SAFRANBOLU


Tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile ilgi gören Safranbolu’da hizmet veren otelimiz, ilçenin yeni konaklama birimi olarak biliniyor. 19 odası ile misafirlerini ağırlayan otelimiz, modern yapısı ve profesyonel kadrosu ile keyii bir tatil alternatifi sunuyor.

Otelimizde 24 saat açık resepsiyon, kahvaltı salonu, bahçe, çamaşırhane, sigara içilmeyen odalar, ücretsiz otopark ve vale servisi, bagaj odası, jeneratör, genel alanlarda kablosuz internet bulunmaktadır.

19 odası ile misafirlerini ağırlayan otelimiz, modern yapısı ve profesyonel kadrosu ile keyii bir tatil alternatifi sunuyor. 24 Saat Sıcak Su, Odalarımızda 24 saat sıcak su, duşakabin, fön makinesi, LCD televizyon, telefon, emanet kasası bulunmaktadır.

 

İMREN LOKUM KONAKLARI - SAFRANBOLU


Yöresel dokunuşlarla süslenmiş serpme sabah kahvaltısı, 12 adet standart oda, 4 adet Safranbolu suiti, 1 adet taş suit 1 adet balayı suiti, 60 kişilik yöresel ve a la Carte servis sunan şömineli ve çeşmeli restoran, 150 kişilik açık restoran ve kafeteryası 25 kişilik türk kahvenizi yudumlayabileceğiniz havuzlu ve sedirli okuma salonu, 20 kişilik şömineli otel misafirleri için özel loca bar Toplamda 1000 m2 kapalı alana sahip tarihi Safranbolu konağı, Kaloriferli ısınma sistemi, Klimalı soğutma sistem 7/24 açık ve 7/24 personel bulunan bir resepsiyon

 

ASMALI KONAK - SAFRANBOLU


Konağımız 18 nci yy ortalarında yapılmış olup dünya miras şehirleri listesine bulunan tarihi Safranbolu nun merkezine yer almaktadır. 2005 yılında restorasyonuna başlanan konağımız bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanarak 19 Mayıs 2006 da hizmete girmiştir.

Konağımız tarihi ve turistik yerlere yürüme mesafesindedir. Konağımızın ücretsiz oto parkı bulunmaktadır.

ASMALI KONAK Safranbolu nun tarihi mekanlarıyla iç içe olması olması ve kendinin de tarihi bir yapı olmasıyla, sizleri geçmişe taşıyarak, geleneksel geleneksel Türk-Osmanlı hayatını birebir yaşamanızı sağlıyor.

 

HÜMA HATUN KONAKLARI – SAFRANBOLU


Safranbolu’nun tarihi merkezinde yer alan Tarihi Hüma Hatun Konaklarımız iki ayrı konak olarak muhteşem mimarisi ile siz değerli misafirlerine konaklama hizmeti vermektedir. Hüma Hatun Konakları Hotel, gezilecek tarihi yerlere yürüme mesafesindedir.

Açık büfe ya da serpme kahvaltısıyla sizlere doğal ve Safranbolu’ya özgü kahvaltı çeşitleri sunan Hüma Hatun Konakları Hotel; 24 saat açık resepsiyon, ücretsiz Wi-Fi, her odada özel banyo ve 24 saat sıcak su, doğalgaz ile ısınma, her odada uydu yayınlı TV, buklet ürünleri, saç kurutma makinesi gibi hizmetleri sizlere sunmaktadır. Otel bünyesinde ücretsiz otopark alanı mevcuttur.

 

PAÇACIOĞLU BAĞ EVİ – SAFRANBOLU


Paçacıoğlu Bağ Evi inşa edildiği günden bu yana Safranbolu’nun en önemli sembollerinden biri olmuştur. Evimizde 2 suit, 4 konak odası ve 2 bahçe odası bulunmaktadır. Odalarımız, bir yandan tarihi dokuyu yansıtırken bir yandan da çağdaş ve konforlu bir yaşam alanı sunar.

 

CİNCİHAN OTEL – Safranbolu


Bina 1654 yılında Cinci Hoca Hüseyin Efendi tarafından Koca Mimar Kasım Ağa’ya yaptırıldığı tahmin edilmektedir. İnşaatı 2,5 yıl sürmüştür. 20. Yüzyıla kadar kervansaray olarak kullanılmış, 20. Yüzyıl başlarından itibaren Safranbolu’ya depo gibi farklı hizmetler vermiştir. 2004 yılında restorasyonu tamamlanmış turizm faaliyetine başlamıştır. Binanın yapı malzemesi olarak kesme taş ve moloz, birleşiminde ise horosan harcı kullanılmıştır. Tonoz ve kubbelerinde 28x28x3 cm ölçülerinde tuğla kullanılmıştır. Zemin katın altında iki adet mahzen vardır. Güney batı cephesindeki deve ahırının altından çarşı merkezinin ve hamamın atık suları geçtiği 3 metre genişliğinde dere bulunmaktadır. Bu dere taş kemer ile tahkim edilmiş, han dere üzerine inşa edilmiştir. Binanın bulunduğu doğal arazinin eğimi %45 civarındadır ve güney cephe duvarı bitişiğinden Akçasu deresi geçmektedir. Konumu ve 350 yıl öncesinin teknolojisi ile böyle bir yapının statik hesaplamaları ve alt yapısının nasıl yapıldığı ise bir muammadır. Han olduğu dönemlerde han sahibinin dairesi olarak kullanılan bölüm günümüzde han ağası odası olarak kullanılmaktadır, develerin bağlandığı develik salonu ise restoran olarak hizmet vermektedir.

 

Havuzlu Asmazlar Konak – Safranbolu


Karabük'ün tarihi değeri yüksek Safranbolu'da konularını ağırlayan Havuzlu Asmazlar Konağı, dört mevsim kapılarını açmaktadır. Şehir merkezinde yer alan konak 19. yüzyılın başlarında inşa edilmiş tek bahçe ve hizmet veren üç konaktan oluşmaktadır. UNESCO tarafından koruma altına alınan Safranbolu Yemeniciler Çarşısı Arastası, tesise yalnızca 300 metre uzaklıkta yer almaktadır. Tesisin tüm ortak alanlarında ve konaklama birimlerinde wi-fi erişimli kablosuz internet ağı bulunmaktadır. Tesis yakınlarındaki ücretsiz otoparktan faydalanabilirsiniz. Havuzlu Asmazlar Konağı'nın konaklama birimleri tamamen geleneksel yaşam düşünülerek dekore edilmiş klimalı odalardan oluşmaktadır. Birimlerin tamamında uydu kanalları izleyebileceğiniz LED televizyon ve ısıtma sistemi mevcuttur. Odaların her birinde divanlardan oluşan ferah oturma alanı vardır. Konakların ortak avlusunda sabahları zengin açık büfe kahvaltı servis edilmektedir. Tesiste bulunan alakart restoranda ayrıca geleneksel yemeklerden ve uluslararası lezzetlerden oluşan menü bulunmaktadır.

 

Gülevi Konak – Safranbolu


18. yüzyıldan kalma konakta hizmet veren Gülevi Safranbolu; bölgeye özgü mimarisi, nostaljik ve modern detayların muhteşem uyumuyla misafirlerini UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Safranbolu’da ağırlıyor.

 

Mehmet Emin Efendi Konağı – Safranbolu


Otelimiz Safranbolu'nun Tarihi Akçasu Mahallesinde su bünyesinde restoranda yemek yiyebilirler. Her odada LCD TV, Ücretsiz wifi, Klima, Banyo bulunmaktadır. Bütün odalarımız aslına uygun olarak restore edilmiş, her ayrıntısı incelikle düşünülmüş birinci sınıf butik otel konseptindedir. Kenarında çok huzurlu ve tarihi bir mekân olarak hizmet vermektedir.
Safranbolu'da Tarihi Eski Çarşı'ya 500 metre mesafede yer alan yaklaşık 300 yıllık tarihi Mehmet Emin Efendi Konağımızda keyifli bir bahçe bulunmaktadır. Konuklar, tesisi
Huzurlu ve dingin bir tatil için her ayrıntı düşünülmüş ve hizmete sunulmuştur.

 

Güldalı Butik Hotel – Safranbolu


7 oda ve bir restorana sahip otelimizde hem Safranbolu’nun tarihi dokusunu hissedebilir hem de modern konaklama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

 

Kahveciler Konağı 1 – Safranbolu


Tarihi dokusu korunarak 2014 yılında restore edilmiş ve aynı yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan en iyi restore edilen konak ödülünü almıştır. Her iki konağında tarihi 1800 yılların başına dayanmakta olan Kahveciler konağı siz değerli misafirlerini ağırlamaktan mutluluk duyar.

 

Zalifre Konakları – Safranbolu


Safranbolu Belediyesi tarafından “En İyi Restore Edilen Konak” ödülüne layık görülen konağımız; 1 adedi süit 6 adedi standart 7 ahşap oda ve 2 adet standart taş oda olmak üzere toplam 9 odasıyla hizmet vermektedir.

 

Kongre merkezi - Konak arası mesafeler
Çeşmeli Konak 3,2 Km
Babahan Konakları 3,2 Km
Akçe Konak 2,9 Km
İmren Lokum Konak 2,9 Km
Asmalı Konak 2,7 Km
Hüma Hatun Konakları 2,6 Km
Paçacıoğlu Bağ Evi 400 M
Cincihan Otel 3,1 Km
Havuzlu Asmazlar Konak 2,4 Km
Gülevi Konak 2,7 Km
Mehmet Emin Efendi Konağı 2,5 Km
Güldalı Butik Hotel  3,1 Km
Kahveciler Konağı 2,7 Km
Zalifre Konakları 1,7 Km